Filozofie

 /

Kalendář příspěvků
Květen 2015
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvn »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Rozhovor s odborníky stojícími za úspěchem renomovaných německých značek Multipower, Weider a Z-Konzept Nutrition

Přinášíme Vám zajímavý rozhovor s dvěma muži, kteří stáli doslova u „počátku“ evropské sportovní výživy a jejichž aktivní působení lze až do dnešních dnů shrnout jediným slovem – úspěch.

Jejich společná profesní dráha se line společností Multipower, která byla založena v roce 1976, následně společností Weider Germany (2002) a naposledy v novém projektu Z-Konzept Nutrition (2014).

Zajímavá je samozřejmě i životní dráha, která s tou profesní úzce souvisí. Robert Krautschneider byl juniorským mistrem Slovenska ve skoku na lyžích a když v roce 1968 opustil rodné Československo, stal se národním trenérem Německa (NSR) ve vzpírání. Zatímco Rainer Zierkelbach  zase navštěvoval osobně Joe Weidera.

Rainer Zierkelbach

RainerZirkelbach Rainer Zirkelbach je uznávaným kosmopolitním potravinovým chemikem a odborníkem, který stojí za úspěchem značek sportovní výživy Multipower, Weider Germany a Z-Konzept Nutrition. Vysokoškolské vzdělání v oborech potravinový chemik a dietolog. Specializace: chemie potravin, sportovní výživa, biochemie a fyziologie.

Jaký je Váš vztah ke sportu? Můžete nám popsat Vaši životní dráhu, zajímavá místa, okamžiky, popř. úspěchy, kterých jste dosáhl?

Ke sportu jako takovému jsem měl kladný vztah od raného dětství, v deseti letech jsem se začal naplno věnovat závodnímu veslování a následně těžké atletice a silovému trojboji. Ve svých 23 letech, po ukončení studia na vysoké škole, jsem již věděl s naprostou jistotou, že mým životním cílem a velkým koníčkem je kulturistika.

Potkal jste během své kariéry nějaké zajímavé osobnosti, které chcete zmínit?

Během studia na vysoké škole jsem si občas zatrénoval s Jusupem Wilkoszem, jednou z největších legend německé kulturistiky. Když obsadil Jusup Wilksz v roce 1984 třetí místo na Mr.Olympia byl jsem již jeho sparing partnerem.Rainer-Joe V průběhu své kariéry jsem se pravidelně setkával s některými z nejznámějších legend kulturistiky osobně, byl to například Dorian Yates, Ronnie Coleman, nebo Gunter Schlierkamp, jeden z nejlepších německých kulturistů, se kterým jsme navíc velmi dobří přátelé. Během mého pobytu v Kalifornii, jsem se několikrát osobně setkal s Joe Weiderem, kterého jsem měl tu čest navštěvovat osobně v jeho domě.

Jakým způsobem jste se dostal ke sportovní výživě? Můžete nám o tom povědět více?

Vždy jsem měl velkou ctižádost a touhu na sobě pracovat a co nejrychleji se zlepšovat, proto jsem se již od začátku intenzivně zajímal také o výživu. Mám vysokoškolské vzdělání v oborech potravinový chemik a dietolog. Mojí specializací je chemie potravin, sportovní výživa, biochemie a fyziologie. Mým prvním zaměstnavatelem byl kontrolní a výzkumný ústav potravin, kde jsem měl na starost sekci vývoje a kontroly sportovní výživy, právě zde jsem si uvědomil, jak je nejen základní strava, ale právě i sportovní výživa důležitá. Následně jsem dostal v roce 1992 velmi zajímavou nabídku od společnosti Multipower a to na místo šéfa vývoje ve společnosti Multipower.  Dalším mezníkem byl rok 2002, kdy projevila tehdy velmi úspěšná americká společnost Weider USA zájem o koupi společnosti Multipower a tak se také stalo. V té době jsem přišel s vizí a iniciativou vytvořit úplně novou „větev“ společnosti Weider USA pro Evropu, tedy Weider Germany. Tato vize byla majiteli přijata a já se stal šéfem celého projektu. Když jsme se v roce 2007 vracel zpět do Multipoweru, byla společnost Weider Germany úspěšnou evropskou značkou. Naopak Weider USA doslova přišel o svou pozici na domovském trhu za dané období. To bylo také důvodem opětovného prodeje značky Multipower, kterou koupila distribuční společnost Atlantic, což bylo také důvodem mého výše zmíněného návratu. Ve společnosti Multipower jsem byl šéfem vývojové a výrobní sekce až do odchodu v roce 2014, kdy jsem se rozhodl věnovat novému projektu Z-Konzept Nutrition a dát mu „ze sebe to nejlepší“.

Jaký je Váš názor na současná legislativní opatření EU vzhledem ke sportovní výživě a jaký předpokládáte vývoj?

V tuto chvíli je legislativně stále velmi nejasné, jako budoucnost má před sebou kategorie sportovní výživy, jinými slovy řečeno, zda budou pro ni budou vytvořeny zvláštní směrnice, nebo bude zařazena mezi základní potraviny a doplňky stravy, což danou kategorii samozřejmě výrazně ovlivní. Proto je v současné době naléhavé nastavit seriózní, jasná a jednotná celoevropská pravidla tak, aby nedocházelo k prosazování postranních zájmů nebo k nerovnováze mezi jednotlivými regiony.

Jaké jsou dle Vašeho názoru hlavní benefity, které přináší nový projekt Z-Konzept Nutrition ?

Z-Koncept Nutrition vlastně není nový projekt, jedná se spíše o jakousi kvintesenci 25ti let zkušeností v oboru, tedy v přinášení opravdu kvalitních produktů pro sport a vývoj nových receptur. To vše na základě prověřené odborné a obchodní spolupráce s partnery po celém světě. Vše vychází z poctivých odborných znalostí s cíleným zaměřením na kvalitu, ale samozřejmě i na chuť produktů, která je při denní konzumaci dle mého názoru nezbytná. Nejde nám o rychlý zisk a agresivní marketing, ale o dlouhodobou, smysluplnou seriózní koncepci.

Robert Krautschneider

Foto Robert Krautschneider je mezinárodně uznávaným trenérem a pedagogem v oblasti úpolových sportů a vzpírání (národní trenér NSR, Dominikánská republika). Vysokoškolské vzdělání v oboru tělovýchovný pedagog. Specializace: exportní manažer, slovní zásoba: více než 8 světových  jazyků.

Jaký je Váš vztah ke sportu? Můžete nám popsat Vaši životní dráhu, zajímavá místa, okamžiky, popř. úspěchy, kterých jste dosáhl?

Moje vzdělávání probíhalo v době hlubokého komunismu, takže po maturitě byla promoce na Univerzitě Komenského v Bratislavě (tělovýchovný pedagog, dnes Mgr.) automatickým následkem toho, že se koníček stal mým povoláním.

Mezi lety 1947 a 1955 jsem jako dorostenec hrál lední hokej a potom se do roku 1960 věnoval skoku na lyžích, v němž jsem dosáhl na titul juniorského mistra Slovenska. Vzpírání mě jako aktivního sportovce i trenéra provází od roku 1959, přičemž jsem této disciplíně věnoval i svoji diplomovou práci nazvanou „Posilovací cvičení pro olympijský trojboj ve vzpírání“.

Moje první pedagogická činnost pak proběhla ve školním roce 61/62 na devítiletce a poté na Tělovýchovné škole Slovenského výboru tělesné výchovy na pozici vedoucího katedry úpolových sportů.

V roce 1969 přišel post národního trenéra NSR, kterým jsem zůstal až do Olympijských her v Mnichově 1972. Můj svěřenec Milser od této Olympiády stále drží německý rekord a bronzovou medaili v tlaku. Ten pak byl po těchto hrách jako disciplína zrušen.

Po pedagogické a trenérské činnosti v NSR jsem začal působit jako trenér národního mužstva v Dominikánské republice, načež jsme na Panamerických hrách v Mexico City v roce 75 získali ve vzpírání pět medailí! Do té doby Dominikánská republika na těchto hrách žádné medaile nezískala. Zúčastnili jsme se i Olympiády v Montrealu v roce 1976.

Poté následoval návrat do Německa k tělesné výchově na Sportovním gymnáziu v Hamburku, a poté práce externího konzultanta firmy Haleko – Multikraft. Od roku 1982 až do srpna roku 2014 jsem pracoval pro značku Multipower s přestávkou v letech 2000 až 2007, kdy jsem byl činný ve společnosti Weider.

Pokud se ptáte na můj vztah ke sportu, tak ještě dodám, že kromě sportovních odvětví, jakými jsou hokej, skok na lyžích a vzpírání, se také pravidelně věnuji tenisu a golfu.

Potkal jste během své kariéry nějaké zajímavé osobnosti, které chcete zmínit?

Jako národní trenér dvou zemí jsem měl možnost poznat špičkové vzpěrače stejně jako dva prezidenty Světového vzpěračského svazu. Zajímavé bylo setkání s Benem Weiderem, který je jeho zakladatelem.

Jakým způsobem jste se dostal ke sportovní výživě? Můžete nám o tom povědět více?

Když jsem se v roce 1976 vrátil po Olympiádě v Montrealu na sever Německa, poprvé jsem se setkal s proteinovými produkty, které používali moji svěřenci. Následně se ke mně dostala informace, že firma Haleko – Multikraft hledá spolupracovníka, načež přišla dohoda, pracovní smlouva a úplně nová životní dráha.

Jaký je Váš názor na současná legislativní opatření EU vzhledem ke sportovní výživě a jaký předpokládáte vývoj?

Nakolik jsem byl mezi lety 1982 a 1996 činný v Německu, tak Evropou jsem se začal zaobírat až v roce 1997 v souvislosti s prací v exportu u Multipoweru. Žasnu nad tím, jak toto odvětví vzrostlo co do finančního obratu i konkurence. Posouzení kladů a záporů přenechám povolanějším.

Jaké jsou dle Vašeho názoru hlavní benefity, které přináší nová značka Z-Konzept Nutrition zákazníkům, ve srovnání s jinými značkami?

Některé firmy a značky tlačí prodejce i zákazníky ke konzumaci intenzivním marketingem. Z-Konzept Nutrition se naopak pokouší produkovat to, co je pro zákazník opravdu nejdůležitější.

 

Autor: Jiří Žižlavský