Filozofie

 /

Kalendář příspěvků
Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
« Led   Bře »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Kodex aliance
  1. 1. Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2. Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3. Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu a chuť.
  4. 4. Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5. Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6. Upřednostňujeme seriózní značky investující do vývoje a složení před značkami zaměřenými na agresivní mass-marketing.
  7. 7. Upřednostňujeme značky/výrobce, které podporují zdravý a etický životní styl

Francouzská studie: Směs citrusových polyfenolů podporuje redukci tělesného tuku, zmírňuje zánětlivost a napomáhá okysličení organizmu.

Směs extraktů z grepu, červeného i klasického pomeranče a guarany prokazatelně podporuje redukci břišního tuku (pozor – nejedná se o synefrin). Francouzký vědecký tým prokázal tento fakt ve studii porovnávající účinky placeba a přípravku Sinetrol-XPur, který tyto extrakty obsahuje.

Sinetrol pomohl ke zmenšení obvodu břišní stěny o 5,71%, zatímco placebo jen o 1,56%. Podobně příznivé byly i další výsledky – snížení obvodu pasu v průměru o 4,71% a tuku o 9,73% u Sinetrolu, zatímco u placeba jen o 1,35% a 3,18%.

„Potvrzujeme, že konzumace Sinetrolu-XPur redukuje množství tělesného tuku, zmírňuje zánětlivost, dále glykemii a napomáhá okysličení těla u osob s nadváhou.

Účastníci studie užívali Sinetrol-XPur dvakrát denně po 12 týdnů bez jakýchkoli nežádoucích vedlejších efektů. Stále je však zapotřebí dalšího výzkumu, který by prohloubil mechanismy fungování přípravku a potvrdil jeho efektivitu i během delšího období,“ komentovali výsledky francouzští vědci.

Výzkum probíhal po 12 týdnů formou dvojitě slepé studie s 95 účastníky rozdělenými na skupinu užívající Sinetrol-XPur a skupinu užívající placebo. Obě danou látku konzumovali dvakrát denně spolu s běžným jídlem. Šlo o Francouze ze střední třídy žijící v Paříži nebo v jejím okolí ve věku mezi 22 a 45, s BMI mezi 26-29,9 kg/m2 .

Extrakt o hmotnosti 450 mg byl připraven tak, aby obsahoval nejméně 90% polyfenolů (konkrétně katechinu), nejméně 20% flavonolů (konkrétně naringinu) a mezi 1% a 3% přírodního kofeinu.

Studie se také sekundárně zaměřovala na krevní tlak, srdeční frekvenci, lipidový profil (hladinu cholesterolu, HDL, LDL, TG, ApoA1, ApoB), glukózu a hemoglobin A1c (HbA1c), funkci ledvin (sodík, draslík, moč a kreatinin), známky zánětu (fibrinogen a CRP), funkci jater (alanin, alanin-aminotransaminázu, aspartát-amino transaminázu, gamma-glutamyltranspeptidázu a kreatin fosfokinázu) a okysličení organismu (SOD, MDA a GSH).

 

 Zdroj:

http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Citrus-extract-shows-weight-management-potential-Study