Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1. Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2. Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3. Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu a chuť.
  4. 4. Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5. Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6. Upřednostňujeme seriózní značky investující do vývoje a složení před značkami zaměřenými na agresivní mass-marketing.
  7. 7. Upřednostňujeme značky/výrobce, které podporují zdravý a etický životní styl

Report ze slavnostního otevření Street Workout hřiště a Bar Warz 2016 Znojmo

Dne 25. 6. jsme jako BBK Street Workout pořádali slavnostní otevření prvního street workout hřiště ve Znojmě a taky první ročník calisthenics battlu nazvaný Bar Warz. Počasí se nám docela vydařilo, aspoň z mého pohledu, bylo krásně jasno a teploměr ukazoval kolem 30 stupňů. Na první ročník přišlo také docela dost diváků, těžko odhadovat počty, protože jak začala akce, tak lidi doslova obestoupili hřiště. Lavičky, co jsme měli přichystané pro lidi, byly téměř po celou dobu obsazené. Pro lidi bylo nachystané lehké občerstvení a osvěžení, které řada návštěvníků a soutěžících ocenila v tomto počasí. Na začátek akce pronesl místostarosta pár vět a hned poté začaly exhibice prvních týmů. Začínali domácí BBK SW Team a brněnští Dark Side. Poté šli na hrazdy borci ze Street Workout Stařeč spolu s partou Workout Club z Ostravy.

Po poslední exhibici následovala krátká pauza a přišla na řadu kvalifikace pro Bar Warz, která spočívala v nasbírání co nejvyššího počtu bodů, přičemž hodnocení základních cviků bylo stanoveno na 3 body za shyb, 2 body za klik na bradlech a 1 bod za dřep. Každý závodník tak měl 2 minuty na to, aby si určil ideální taktiku a rozvrhl své síly. Tři borci s nejvyšším skóre postupovali do finále.

Do finále se probojovali Lukáš Wolf, Štěpán Svoboda a Tomáš Nebola ze Stařeče. Finále bylo koncipováno stylem sets and reps, přičemž každý ze závodníků musel odcvičit jednu dlouhou sérii složenou z 6x Muscle up, 20x klik na hrazdě (straight bar dip), 15x shyb nadhmatem, 60x dřep a na závěr 40x klik na bradlech. Byl to velice napínavý boj a až do konce nebylo jasné, kdo vyhraje. O pár opakování se nejrychleji s tím dlouhým setem vypořádal Štěpán Svoboda a umístil se tak na prvním místě, druhý nejrychlejší byl Tomáš a na třetím místě se umístil Lukáš.

Druhý battle v pořadí, který nás čekal, se nesl pod názvem “All star exhibice“ a to z toho důvodů, že byl složen zejména z hostů, kteří k nám dorazili. Battle srovnával cvičence z různých odvětví pohybu a ve finále byl složen ze 4 borců a to Robina Viktory z Dark Side, Josefa Nemétha z BKK SW, Martina Mikuška z Workout Clubu a Jakuba Krajňáka z Be a Beast. První příčku obsadil Martin Mikušek z Ostravy, který jako první nejrychleji dokončil set. Na druhém místě se umístil Robin Viktora a na třetím domácí Josef Neméth.

Na závěr akce jsme udělali workshop pro začátečníky a otevřený trénink, takže za námi mohl kdokoli z návštěvníků přijít, zacvičit si a poradit se ohledně cvičení nebo stravy. Akce se určitě povedla, ale i tak se další ročník se pokusíme posunout laťku zase o kousek dále.

Autor: Robin Hubáček