Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1. Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2. Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3. Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu a chuť.
  4. 4. Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5. Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6. Upřednostňujeme seriózní značky investující do vývoje a složení před značkami zaměřenými na agresivní mass-marketing.
  7. 7. Upřednostňujeme značky/výrobce, které podporují zdravý a etický životní styl

L-lysin, aminokyselina nejen pro kulturisty

Při slovech aminokyseliny nebo BCAA si většinou hned vybavíme kulturistiku a podobné sporty. Možná by tedy nejednoho překvapilo, jak zásadní a nápomocné mohou být úplně pro každého.

Jednou z nejdůležitějších a nejvíce prospěšných aminokyselin je v tomto směru L-lysin (L- značí levotočivou prostorovou orientaci, aminokyseliny existují i v opačné D-formě, která pro tělo není tak vhodná). Lysin je esenciální aminokyselina, což znamená, že si ji tělo neumí vytvořit samo a proto musí být přijímána potravou nebo doplňována suplementací. Hraje důležitou roli při růstu, regeneraci, tvorbě protilátek, enzymů a hormonů. Zvláště u dětí je důležitý pro správný růst a vývoj kostí.

Přirozeným zdrojem lysinu je maso – především hovězí, kuřecí, ryby (losos, tuňák), mléčné výrobky (např. eidam), luštěniny a zelenina (např. brokolice).

V čem L-lysin pomáhá?

L-lysin může pozitivně ovlivnit řadu zdravotních problémů, jako je např. bolestivý aft (opar), který se často tvoří na rtech. Jde o velice rozšířený virus známý jako herpes simplex, který se objevuje jako zmíněný aft na rtech, ale také ve formě genitálního herpesu. Bylo prokázáno, že právě aminokyselina L-lysin dokáže potlačit a velice úspěšně pomoci v léčbě vzniklého bolavého aftu. Zajímavou informací je i fakt, že při tomto virovém onemocnění hraje velice důležitou roli vysoká hladina argininu (taktéž aminokyselina, která vzniká v játrech a ledvinách při tzv. ornitinovém neboli močovinovém cyklu, který je mimo jiné důležitý pro zbavování se těla nadbytečného dusíku). Virus herpes simplex totiž vyžaduje arginin pro svou replikaci a vysoká hladina L-lysinu tento proces potlačuje. Cílenou suplementací tedy můžete tuto virovou infekci potlačit.1

Předmětem studií se stala i kombinace L-lysin a vápníku především u starších žen trpící osteoporózou. Nedostatek vápníku u nich totiž způsobuje úbytek kostní hmoty. Provedené studie ukazují, že L-lysin pomáhá vápník tělu vstřebat – rychleji a ve větším množství. Navíc nedochází k vyplavování doplňovaného vápníku z těla, což se děje, pokud je doplňován často nebo ve špatně vstřebatelné formě.2

Jiné studie také ukazují na zajímavou a užitečnou kombinaci aminokyseliny L-lysinu s vitamínem C, která dokáže redukovat příznaky angíny pektoris (omezené zásobování srdečního svalu kyslíkem).3 L-lysin totiž umožňuje vytvářet kolagen potřebný pro pružnost a obnovu poškozených cév. Navíc jednotivým složkám krve usnadňuje proplouvání cévami bez usazování na stěnách a vytváření šdodlivých aterosklerotických plátů. Za tento objev byla dokonce udělena Nobelova cena. L-lysin tedy pozitivně ovlivňuje zdraví kardio-vaskulárního systému.

L-lysin působí antibakteriálně a antiviroticky, což je důležité především v podzimních měsících nebo ve stresových situacích, kdy jsme mnohem více náchylní k nachlazení. Důležité jsou u L-lysinu i detoxifikační účinky. Samozřejmě velice záleží, zda jej přijímáme v kvalitních doplňcích. Ty jsou už na trhu k sehnání – buď jako čistá aminokyselina nebo např. kombinace s vitamínem C.

Autorka článku: Mgr. Monika Musilová

Zdroje:

1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2987503/

2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1486246

3) http://www.orthomolecular.org/library/jom/1991/pdf/1991-v06n03%2604-p144.pdf