Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1. Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2. Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3. Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu a chuť.
  4. 4. Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5. Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6. Upřednostňujeme seriózní značky investující do vývoje a složení před značkami zaměřenými na agresivní mass-marketing.
  7. 7. Upřednostňujeme značky/výrobce, které podporují zdravý a etický životní styl

Vybíráme z nejnovějších studií: Dostatečný příjem flavanolů ve stravě zlepšuje okysličení mozku a další studie

Účinek ostropestřce u pacientů s nealkoholickou steatohepatitidou.

Kalopitas 2020

Meta analýza zkoumala, zda může suplementace ostropestřcem zlepšit cirkulaci jaterních transamináz, které jsou markerem nealkoholické steatohepatitidy (ztučnění jater). Výsledek potvrdil, že ostropestřec pomohl ke statisticky významné redukci hladin cirkulujících transamináz. K podrobnějšímu zmapování, zda pokles v cirkulaci těchto látech povede i k regeneraci jater však jsou ještě třeba další studie.

Studie je dostupná zde: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0899900720303750?dgcid=raven_sd_aip_email&mc_cid=d75467268c&mc_eid=cf2427e13c


Dostatečný příjem flavanolů obsažených v kakau zlepšuje okysličení mozku a kognitivní schopnosti.

Gratton 2020

Je prokázané, že strava bohatá na látky zvané flavanoly pomáhá udržovat s věkem klesající kognitivní schopnosti, dosud byl však neznámý mechanismus, jakým způsobem to probíhá. Proto byla podniknuta studie s 18 zdravými jedinci zkoumající vliv flavanolů pocházejících z kakaa na okysličení mozku a kognitivní výkon. Bylo zjištěno, že flavanoly mají pozitivní vliv na okysličení cerebrálního kortexu a následně také na výkon mozku – zrychlují a navyšují zásobování mozku kyslíkem.

Studie je dostupná zde: https://www.nature.com/articles/s41598-020-76160-9?mc_cid=d75467268c&mc_eid=cf2427e13c


Hladina železa je u starších osob spojená s náladou, kognitivními a fyzickými schopnostmi.

Portugal-Nunes 2020

Navzdory množství důkazů podrhujících vliv železa na kognitivní schopnosti, náladu a fyzickou zdatnost, výzkum mapující tyto souvilosti u seniorů je stále velmi malý. V následující studii se proto výzkumu podrobilo 162 seniorů, z nichž necelých 30 % trpělo nedostatkem železa. Tito jedinci bylo pozorování z hlediska kognitivních schopností, nálady, pohyblivosti, nutričního příjmu a hladiny železa. Ta se zjišťovala pomocí několika krevních biomarkerů. Výsledky potvrdily, že všechny zmíněné oblasti jsou s hladinou železa pozitivně asociovány – nízká hladina železa způsobuje depresivní nálady, únavu, špatnou paměť další negativní stavy, zatímco správná hladina železa má na tyto oblasti pozitivní vliv.

Studie je dostupná zde: https://www.mdpi.com/2072-6643/12/11/3594/htm?mc_cid=d75467268c&mc_eid=cf2427e13c


Suplementace vitamínu D u seniorů zlepšuje kognitivní funkce díky zmírnění oxidativního stresu.

Yang 2020

Rok trvající studie zkoumala efekt vitamínu D na seniory s diagnostikovanou mírnou kognitivní poruchou. Účastníci byli rozděleni na skupinu užívající 800 iu vitamínu D a nebo placebo po dobu 12 měsíců. Výsledky byly skvělé – podstatné zlepšení nastalo u všech měřených ukazatelů kognitivních schopností, navíc se snížily ukazatele oxidativního stresu.

Studie je dostupná zde: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33164936/

Autor článku: Jakub Novák