Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Molybden

Popis: Molybden je prvek, který je zapojený do základních biologických procesů, jako je vývoj nervového systému, zpracování odpadních látek v ledvinách a tvorba energie v buňkách, údajně by mohl hrát významnou roli i v prevenci rakoviny a dalších nemocí.

Doporučená forma v rámci doplňkové stravy: doporučujeme upřednostnit formu klasických želatinových nebo celulózových (rostlinných) kapslí s volně loženým obsahem prášku, před tabletami a tekutými formami. Struktura kapsle účinně chrání volně ložený (nelepený a vysokým tlakem neovlivněný) obsah prášku před vlhnutím a oxidací. Tablety jsou naopak náchylné k vlhnutí a jsou obvykle lisovány a lepeny pod vysokým tlakem a mohou obsahovat až 80 % pojiv (lepidel) a dalších balastních složek, které zbytečně zatěžují zažívací trakt. Důvodem pro upřednostnění tabletové formy některými výrobci je nízká pořizovací cena. U tekutých forem (ampule) je opět obvykle využíván vysoký podíl syntetických aditiv, stabilizátorů a umělých sladidel.

 

Detail

Maca

Popis: Maca se řadí mezi silné adaptogeny a je schopna významně zvýšit energii pokud je to zapotřebí, ale v opačném případě nestimuluje víc než je třeba. Dále může významně posílit imunitní systém a celkovou tělesnou vitalitu (až o 10-15 %).

 

Detail

Mononenasycené mastné kyseliny

Popis: V přírodě se tuky vyskytují nejčastěji ve formě triacylglycerolů (TAG). Jedná se o estery třech mastných kyselin (tři acyly > triacyl) a alkoholického cukru glycerolu. V závislosti na typu obsažených mastných kyselin se vyvozuje mnoho vlastností, kterými daný tuk disponuje.

(Pokračování textu…)

Detail

Nasycené mastné kyseliny

Popis: V přírodě se tuky vyskytují nejčastěji ve formě triacylglycerolů (TAG). Jedná se o estery třech mastných kyselin (tři acyly > triacyl) a alkoholického cukru glycerolu. V závislosti na typu obsažených mastných kyselin se vyvozuje mnoho vlastností, kterými daný tuk disponuje.

(Pokračování textu…)

Detail

Polynenasycené mastné kyseliny

Popis: V přírodě se tuky vyskytují nejčastěji ve formě triacylglycerolů (TAG). Jedná se o estery třech mastných kyselin (tři acyly > triacyl) a alkoholického cukru glycerolu. V závislosti na typu obsažených mastných kyselin se vyvozuje mnoho vlastností, kterými daný tuk disponuje.

(Pokračování textu…)

Detail

Moringa

Popis: Moringa původně pochází z jižního podhůří Himalájí, v současné době se vyskytuje na indickém subkontinentu, Arabském poloostrově, Madagaskaru i v tropických a subtropických oblastech kontinentální Afriky. Bývá označována také jako „paličkový“ nebo „křenový strom“. Jedná se o víceúčelovou rostlinu, která je v mnoha oblastech základní složkou stravy. Listy moringy jsou bohaté na bílkoviny, antioxidanty, beta karoten, vitaminy A, B, C, E, vápník a draslík. Moringa má opravdu široké využití, používá se při poruchách zažívání, k tlumení bolesti a horečky, při onemocnění horních dýchacích cest, proti zánětu, proti kurdějím a osteomalacii, jako afrodiziakum.

 

Detail

MSM

Popis: Methylsulfonylmethan je organická sloučenina síry, která se pro své protizánětlivé působení používá při léčbě onemocnění kloubů jako osteoartróza nebo revmatoidní artritida. Celkově podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky, jako antioxidant navíc brání tomu, aby volné radikály poškozovaly chrupavkové a kostní buňky a tkáně.  Zároveň je MSM vhodný doplněk při léčbě alergií nebo bolestí svalů. V těle se velmi dobře vstřebává a současně je jen velmi pomalu vylučován.

Detail

Muira Puama

Popis: Muira Puama působí jako silné afrodiziakum, zároveň se používá jako tonikum při fyzickém i psychickém vyčerpání, pomáhá při zažívacích potížích, revmatismu i menstruačních obtížích. Užívání kůry a kořenu tohoto stromu vede také ke zlepšení kognitivních funkcí mozku, koncentrace a paměti. Obsahuje velké množství mastných kyselin, éterické oleje, rostlinné steroly, triterpeny a alkaloidy (např. muirapuamin).

Detail

Meruňková jádra

Popis: Meruňková jádra se používají jako prevence rakoviny, snižují vysoký krevní tlak, zmírňují bolest spojenou s artritidou, pomáhají odolávat infekcím, chřipce a nachlazení. Obsahují vitamín B17 (amygdalin) a jsou dobrým zdrojem zdravých tuků, vlákniny a železa. Nepřekračujte doporučenou dávku 2 jádra za den.

Detail

Měď

Popis: Nezbytný minerál v těle účastnící se řady různých reakcí. Podílí se na tvorbě kolagenu, který je nepostradatelný pro pevnost a pružnost všech pojiv v těle. Měď je také potřebná pro pevnost cév, kostí, nervů a šlach a je klíčová pro plodnost. V některých případech je vysoká hladina mědi spojována s Alzheimerovou chorobou. Měď se také používá pro zlepšení hojení ran, léčení osteoartritidy a křehké kosti (osteoporózy). Zdrojem mohou být mořské plody, ořechy, žampiony, fazole, chřest, špenát, ryby, játra nebo obiloviny.

Detail