Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Quercetin

Popis: Quercetin je bioflavonoid, který se přirozeně vyskytuje v citrusových plodech, pohance, cibuli a další zelenině. Jde o silný antioxidant s protizánětlivými účinky, který napomáhá ochraně organizmu proti volným radikálům a zánětlivým procesům. Je spojován se snížením krevního tlaku, zlepšením kardiovaskulárního zdraví, ochranou spermií a snížením rizika rakoviny slinivky, prsu nebo plic. Quercetin také potlačuje příznaky alergií = přírodní antihistaminikum.

Doporučená forma v rámci doplňkové stravy: Doporučujeme upřednostnit formu klasických želatinových nebo celulózových (rostlinných) kapslí před levnými tabletami. Tablety jsou obvykle lisovány a lepeny pod vysokým tlakem a mohou obsahovat až 80 % pojiv (lepidel) a dalších balastních složek.

 

Detail

Koenzym Q10

Popis: Koenzym Q10, známý také jako ubichinon nebo ubidekarenon, je molekula přirozeně produkovaná v každé buňce lidského těla. Svým složením se podobá vitamínům a nesprávně tak bývá někdy i označován. Napomáhá mitochondriím, energetickému centru buněk, při tvorbě ATP, energetické molekuly. Je rovněž významným antioxidantem, který chrání naše tělo před nebezpečnými volnými radikály a zvyšuje celkovou obranyschopnost organismu. Se stoupajícím věkem schopnost vlastní produkce klesá a je tedy žádoucí doplňovat dostatečné množství vhodnými potravinami nebo doplňky stravy. Koenzym Q10 se v malém množství přirozeně vyskytuje v široké řadě potravin jako např. hovězí maso, sardinky, olivový olej, makrely, arašídy a další. Nedostatek koenzymu Q10 bývá často spojován s různými onemocněními, jako např. fibromyalgie, infarkt myokardu, deprese, Prader-Willi syndrom, mužská neplodnost, Peyronieho choroba, migrény nebo Parkinsonova choroba.

Aplikace: při sportu, při potížích s dásněmi, při únavě, stresu a namáhavé práci, pro zdravé a výkonné srdce

Detail

Flax Seed Oil (lněný olej)

Popis: Olej z lněného semínka je bohatým zdrojem omega 3 mastných kyselin (ALA). Působí jako prevence onemocnění srdce a cév, snižuje riziko rozvoje rakoviny, redukuje vysokou hladinu cholesterolu, pomáhá při menopauze, zlepšuje zdraví vlasů, nehtů a pokožky, podporuje spalování tuků, má antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky.

Detail

Merlík čilský (Chenopodium quinoa)

Popis: Merlík chilský neboli Quinoa se řadí mezi vysoce výživné potraviny nejen díky svému výjimečnému bílkovinnému složení (je to tzv. kompletní bílkovina obsahující všech 9 esenciálních aminokyselin). Také obsahuje celou řadu vitamínů (C, B, E, betakaroten, kyselina listová a další) a minerálů (Fe, Mn, Ca, P, Mg, Zn a další) ovlivňující zdraví našeho těla. Složení této potraviny ocení zejména sportovci a vegetariáni. Je přirozeně bezlepkový, proto je vhodný také pro osoby trpící celiakií. Vysoký obsah vlákniny pomáhá předcházet zácpě, kontrolovat hladinu cukru v krvi, snižovat hladinu cholesterolu a také může pomoci při rakovině tlustého střeva. Je lehce stravitelný a pomáhá lidem trpícím migrénami. Sportovce by kromě složení také mohl zajímat vliv na podporu růstu svalové hmoty. Merlík také působí preventivně proti osteoporóze a podporuje trávení a vyprazdňování. Podle čínské medicíny harmonizuje ledviny, na které má energizující účinek.

Detail

Ženšen severoamerický (Panax quinquefolius)

Bylina, známá také pod názvem americký ženšen, je tradiční čínskou medicínou považována za krále bylin. Jde v podstatě o tonizující látku, pomáhající při únavě a vysušení organismu. Je využíván všude tam, kde je potřeba doplnit Qi (energii), zahrnující srdce, plíce, ledviny a slezinu, a také tam, kde je potřeba podpořit produkci tělních tekutin včetně krve. Tento druh ženšenu je často využíván pro podporu imunitního systému i z toho důvodu, že funguje jako antioxidant a je prospěšný při zánětlivých stavech. Pomáhá také při stresu a jako adaptogen dokáže zlepšovat celkové psychické a fyzické výkony. Oplývá chladivým účinkem, je tedy využíván i k odstraňování vnitřní horkosti. Tento ženšen je obecně považován za bylinu, která reguluje tělesné funkce a dokáže zmírňovat mnoho onemocnění způsobených fyziologickým stresem. Může být využíván i pro zlepšení trávení a při ztrátě chuti k jídlu, stejně tak při zvracení, zánětech tlustého střeva a žaludku.

Detail