Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Olej z mořské řasy Schizochytrium sp.

Olej z této řasy je velmi bohatý na DHA (kyselinu dokosahexaenovou), esenciální nenasycenou mastnou kyselinu, která je velmi důležitá a naše tělo si ji neumí samo vytvořit. Musí být tedy přijímána potravou. Olej je obzvláště vhodný pro vegany, protože rostlinná strava obsahuje jen velmi málo DHA.

DHA přispívá ke správné funkci srdce, je důležitá pro mozek i imunitu. Při jejím nedostatku hrozí porucha vidění, zhoršení paměti, nervové poruchy. Olej ocení i těhotné ženy, DHA je nezbytná i pro správný vývoj plodu a pozdější rozvoj psychomotorických a kognitivních schopností. Kromě mořských řas najdeme její vysoký obsah i v mořských rybách, které ale v těhotenství nejsou zrovna nejvhodnější kvůli možné kontaminaci rtutí. Speciálně pěstované řasy Schizochitrium a olej z nich je vhodnou variantou.

Detail

Mořské řasy Wakame

Mořské řasy lze využít jako přírodní multivitaminový prostředek. Mají opravdu velmi vysoký obsah vitamínů a minerálních látek.

Wakame je dlouhá řasa s temně zelenými listy. V japonském lidovém léčitelství se používá na čištění krve a posílení krevního oběhu. Má pozitivní vliv na úpravu krevního tlaku. Prospívá kvalitě vlasů a pokožky.

Extrakt z jedlých mořských řas s vysokým obsahem pigmentu s názvem fukoxanthin. Tento pigment dle metabolických a nutričních studií vykazuje pozitivní účinek na redukci tuků.

Wakame můžete konzumovat i syrovou.

Detail