Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Alfa – Amyláza

Popis: Enzym, který může štěpit škrob a následně ho převést na cukry. Tím, že amyláza spolupracuje s dalšími enzymy, které pomáhají škrobové sacharidy rozložit, pomáhá lidskému tělu získat potřebnou energii pro fyzickou aktivitu a cvičení. Primárně je amyláza enzym, který zlepšuje trávící systém a celý trávící proces, ale může mít i mnoho dalších pozitivních přínosů pro náš organismus. Právě díky schopnosti dobře trávit nejen cukry, ale také bílkoviny a tuky, je využívána při léčbě diabetu. Některé studie také ukázaly, že tento enzym může být účinný při snižování otoků při stavech, jako jsou například revmatická onemocnění. Může být ale také potencionálním lékem rakoviny, má schopnost inhibovat růst nádorových buněk a byl prokázán i vliv na snížení negativních účinků způsobených radioterapií a chemoterapií.