Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Astaxanthin

Popis: Strukturálně se podobá betakarotenu (provitamínu A). Jedná se o červené barvivo nacházející se v rozmanitých živých organismech. Jedná se zejména o řasy, lososa, krevety, korýše, pstruhy. Podporuje pigmentaci a opálení. Působí silně protizánětlivě a má silnější antioxidační vlastnosti než samotný vitamín A. Také ovlivňuje některé aspekty energetického metabolismu. Sportovci vykonávající vytrvalostní cvičení nebo výcvik po delší časové období využívají astaxanthin ať už pro zlepšení sportovního výkonu nebo jako ochranu před poškozením svalů. Astaxanthin dále podporuje zdraví kloubů a šlach, zlepšuje poměr cholesterolů (HDL vs. LDL), chrání kůži před UV zářením a spálením, poskytuje ochranu očím, mozku a centrálnímu nervovému systému, zvyšuje imunitu organismu, podporuje kardiovaskulární systém a chrání buňky před stárnutím. Přispívá v ochraně proti nemocem, jako jsou Alzheimerova choroba a glaukom (zelený zákal). Některé zdroje uvádějí, že je prospěšný i v boji proti rakovině.