Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Astragalus

Popis: Astragalus (Kozinec blanitý) je tradiční čínský adaptogen, snižuje hladinu kortizolu a pomáhá organismu vyrovnat se se stresem. Posiluje imunitní systém, má protizánětlivé účinky, zpomaluje růst nádorů a pomáhá zmírnit nežádoucí účinky chemoterapie. Snižuje krevní tlak a hladinu tuků v krvi, tím účinně chrání kardiovaskulární systém. Zlepšuje inzulínovou senzitivitu a lze jej tak použít k prevenci nebo léčbě cukrovky. Má antioxidační účinky a zpomaluje proces stárnutí. Používá se také při léčbě astmatu, má antivirové působení a urychluje hojení ran. Existuje více než 2000 druhů této rostliny, ale jen dva z nich se používají pro léčebné účely: astragalus membranaceus a astragalus mongholicus.