Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Banán (Musa nana cavendish)

Popis: Banán patří mezi nejvýživnější ovoce na zemi. Je zdrojem vitamínů (A, B), enzymů a minerálů. Významný je také draslík mající vliv na látkovou výměnu a regulaci krevního tlaku a pak hořčík, prospívající dobré náladě. Dále je přírodním zdrojem glukózy (rychlý zdroj energie) a také zdrojem pektinů a vlákniny, mající vliv na trávení a působí proti zácpě. Prospívá hubnutí, snižuje kyselost žaludečních šťáv, zmírňuje příznaky pálení žáhy a působí proti stresu. V těhotenství může konzumace banánu pomoci při ranních nevolnostech a regulaci teploty. Je zdrojem tryptofanu, který se mění na hormon štěstí. Obecně má banán zklidňující účinek na nervový systém. Banánový prášek si zachovává všechny živiny a chuť neboť je získáván sušením uzrálých banánů.