Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Bór

Popis: Bór je používán pro stavbu silných kostí, léčení osteoartritidy, jako pomůcka pro budování svalů a zvýšení hladiny testosteronu, a pro zlepšení myšlení a koordinaci svalů. Bór je rovněž důležitý pro metabolismus dalších minerálních látek. Někdy je také využíván ženami, v podobě kyseliny borité, k léčbě vaginálních infekcí. V této podobě bývá také aplikován na kůži pro stahující účinek nebo slouží k prevenci infekce. Nedostatek boru ve stravě poškozuje metabolismus některých minerálních prvků (vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu) a cholekalciferolu, vitamínu D3, což může vést ke vzniku osteoporózy. Dále se může projevit zpomaleným tělesným růstem, nedostatkem estrogenu v menopauze, mineralizací a křehnutím kostí. Bór je minerál, který se nachází v potravě (ovoce, zelenina, ořechy) a v prostředí (půda, voda, hnojivo).