Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Camu camu (Myrciaria dubia)

Popis: Camu camu, jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu C na světě. Až 60 krát více vitamínu C v jedné porci než má pomeranč. Jde o keř, jehož listy a ovoce jsou využívány jako lék. Působí proti virovým infekcím, oparům a nachlazení. Využití má také při očních onemocnění, včetně šedého zákalu a glaukomu (zelený zákal). Camu camu je také používán při léčbě astmatu, depresí, aterosklerózy nebo chronického únavového syndromu. Někteří jedinci ho využívají ke zvýšení energie a udržení zdravých dásní a kůže. Působí také antioxidačně a ovlivňuje imunitní systém. Kromě vitamínu C je také bohatým zdrojem vitamínu B, draslíku, vápníku, fosforu, železa, beta karotenu, fytochemikálii, aminokyselin a bílkovin.