Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Celuláza

Popis: Enzym, který lidské tělo nevytváří a pro jeho vznik se musí spoléhat na flóru v tlustém střevě. Přirozeně je totiž produkován různými kmeny hub, bakterií a prvoků, stejně jako některými rostlinami a zvířaty. Přesto je celuláza vynikající enzym, který pomáhá detoxikovat tělo různými způsoby. Pomáhá rozdělovat celulózu (vlákno) na beta-glukózu, takže tělu dodává potřebnou energii. Zároveň při této hydrolýze celulózy na energii udržující krevní cukr, může pomoci udržet optimální hladinu cukru v krvi. Také snižuje hladinu cholesterolu a působí prebioticky, čímž podporuje aktivitu střevní mikroflóry.  Studie také ukázaly, že celulázové enzymy mohou zastavit růst a zvýšit rozklad biofilmů produkovaných bakteriemi Pseudomonas. To pomáhá detoxikovat střevní trakt, stejně jako hlavní orgány těla.

.