Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Chmel (Humulus lupulus L.)

Chmel (Humulus lupulus L., Cannabaceae) pochází z Eurasie a byl pěstován již více než 1000 let.

K dispozici je jen málo klinických údajů o jiných fytoestrogenních látkách než isoflavonoidech. Provedeno pár klinicných studií pro vyhodnocení vlivu chmele (Humulus lupulus L.) na symptomy spojené s manopauzou. Chmel, květenství révy Humulus lupulus L. (Cannabaceae) se dnes používají především pro své hořké a aromatické vlastnosti při výrobě piva. Navíc se chmelové přípravky prodávají ve Spojených státech pro léčení úzkosti a nespavosti a prodávají se v lékárnách v Evropě a dříve v lékárnách v USA. Bylo prokázáno, že chmel obsahuje jednu z nejúčinnějších in vitro estrogenních látek známých z rostlin. Často je také zmiňován sedativní účinek. Vzhledem k historii dlouhodobého a současného použití u lidí bez významných nežádoucích účinků se chmel považuje za bezpečný.