Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Citrusové bioflavonoidy

Popis: Látky rostlinného původu, které najdeme prakticky ve všech rostlinných buňkách. Nejvyšší koncentrace je právě v citrusovém ovoci, v bílé dužině, pod povrchovou slupkou. Výzkumy ukazují, že tyto látky mohou pomáhat snížit riziko srdečních onemocnění, rakoviny, chránit mozkovou funkci ve stáří (např. před Alzheimerovou chorobou) a zlepšit krevní oběh. Bioflavonoidy pro život potřebné nejsou, ale pravidelným doplňováním mohou k lepšímu zdraví velmi přispět. V alternativní medicíně jsou využívány jako pomoc při posilování účinku vitamínu C, také jako antioxidanty, k léčbě alergií, virů, artritidy a dalších zánětlivých stavů. Společně s vitamínem C se podílí na léčbě paradentózy, kdy jejich působení spočívá v ochraně vitamínu C. Samostatně také fungují jako ochrana pružnosti cévní stěny, tudíž pomáhají i při léčbě nemocí cévního a lymfatického systému včetně hemeroidů, krvácení z nosu, snadných podlitin či vředů na nohou.