Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Creatine Monohydrate

Popis: Kreatin je svým složením podobný bílkovině, ale o pravou bílkovinu se nejedná. V nutriční biochemii bývá také označován jako „neproteinový“ dusík. Je okamžitým zdrojem energie při práci svalů. Nejčastěji je využíván pro zlepšení sportovního výkonu a zvýšení svalové hmoty u sportovců a starších dospělých. U zdravých, mladých lidí, provozujících atletický výkon během krátké činnosti s vysokou intenzitou (například sprint), je užívání kreatinu monohydrátu podporováno. Vede to ke zlepšení svalové síly a atletického výkonu. S kreatinem se do těla také dostává voda, což vede k hydrataci svalových buněk, což podporuje anabolické (růstové) procesy svalových buněk, ale také zvyšuje jejich proteosyntézu (tvorbu bílkovin z aminokyselin). Kreatin také snižuje zánětlivé procesy způsobené těžkým tréninkem. Zlepšuje dlouhodobou i krátkodobou paměť vegetariánům. Urychluje regeneraci u pacientů s chronickou chorobou plic. Napomáhá zmírňovat symptomy při nervosvalových poruchách a ochraňuje DNA buněk před mutací díky stárnutí. Pozitivně také působí při problémech s dýcháním u kojenců při spánku.