Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Datle

Díky vysokému obsahu vlákniny, jednoduchých sacharidů, nízkému obsahu tuku se řadí mezi zdravé energetické potraviny. Datle ale obsahují i vysoké množství elektrolytů, a to konkrétně draslíku a hořčíku, čímž jsou velmi přínosné pro lepší funkci svalů a srdce. Podstatné je zmínit, že jako vysoký zdroj přírodních cukrů glukózy, fruktózy a sacharózy fungují jako rychlý zdroj energie. V případě únavy, letargie nebo po cvičení stačí jejich krátkým žvýkáním dodat tělu potřebnou ztracenou energii během pár minut. Datle svým složením, vitamíny a minerály také dokážou velmi dobře podporovat zdraví nervového systému či posílit kosti. Dokážou tedy bojovat i s bolestivými onemocněními jako je osteoporóza. Jejich pozitivní účinky můžeme ale sledovat u mnoha dalších zdravotních potíží, mezi které patří například zácpa, střevní poruchy, anémie, srdeční poruchy či sexuální dysfunkce.