Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Enzymy

Popis: Enzymy jsou specifické organické molekuly, které působí jako biokatalyzátor, to znamená, že urychlují průběh chemických reakcí v organismu. Umožňují i průběh reakcí, které by v lidském těle za normálních okolností (teplota, pH, tlak) nemohly proběhnout. V lidském těle se vyskytuje několik tisíc různých enzymů, které zajišťují důležité mechanismy a pochody, jako procesy látkové přeměny, přeměnu potravy na stavební látky, energii a pohyb, odstraňování opotřebovaných buněk a jejich náhradu novými, vylučování odpadních látek z organismu, myšlení a nervovou činnost, obranu těla proti bakteriím a jiným škodlivinám, hojení zánětů a poranění.