Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Gymnéma lesní

Popis: Gymnéma lesní je liána pocházející z Indie, která se již více než 2000 let používá v tradiční indické medicíně. Tradiční ájurvédské texty doporučují její použití např. při migréně, kožních chorobách nebo zvětšených mízních uzlinách. Gymnéma pomáhá snižovat chuť na sladké tím, že dočasně znecitlivuje receptory sladké chuti na jazyku. V současné době se nejčastěji používá jako antitdiabetikum, pomáhá snižovat hladinu krevního cukru a bylo prokázáno také zvýšení počtu beta buněk a Langerhansových ostrůvků ve slinivce. Pacienti s diabetem 1. typu mají při konzumaci gymnémy nižší potřebu inzulínu, u pacientů s diabetem 2. typu dochází ke snížení nebo úplnému vysazení medikace.