Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Harpagophytum pro-cumbens (Burch) DC – Harpagofyt ležatý

Je oblíbený pro své protizánětlivé účinky u revmatismu kloubů. Používaný lidový název je Ďáblův dráp z anglického Devil’s claw. Sbírá se Kořen (Harpagophyti radix), který obsahuje cukry, fytosteroly, triterpeny, flavonoidy, fenolové kyseliny, iridoidy (harpagosid).

Čertův spár, harpagofyt poléhavý, je prvkem tradiční jihoafrické medicíny. Od 70. let minulého století pronikl i do evropské oficiální medicíny, v současnosti je kořen rostliny součástí Evropského lékopisu. Široký rozsah terapeutických účinků tradiční medicíny je sledován moderními farmakologickými metodami včetně klinického zkoušení. Protizánětlivé a analgetické účinky potvrzuje historie používání. Farmacie zatím řadí bylinku jako tradiční rostlinné léčivo pro terapii poruch zažívání a mírné bolesti kloubů.