Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Hořec žlutý (Gentiana lutea) extrakt z kořene

Hořec je trvalka s větvícím se léčivým kořenem. Má oválné, na konci zašpičatělé listy a velké žluté květy. Kořeny se sklízejí na podzim po odkvětu. K podpoře chuti k jídlu a k vyčištění ran jej používali již staří Egypťané. Od Řeků se dostala rostlina prostřednictvím arabských lékařů až do Asie, kde byla předepisována na trávící obtíže, bolesti v krku či artritidě. V Indii se používal hořec proti pohlavním a jaterním chorobám.

Extrakt podporuje tvorbu slin a žaludečních kyselin a tradičně se tedy používá při zažívacích potížích. Lze jej použít na vyvolání menstruace nebo k léčbě artritidy. Nepoužívejte v těhotenství a při kojení. Extrakt nepoužívejte, pokud se léčíte s krevním tlakem nebo se zažívacím ústrojím.