Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Jód

Popis: Je součástí hormonů štítné žlázy, jejíž funkci také ovlivňuje. Podstatný je pro metabolismus živin, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů. Zklidňuje nervy a zlepšuje mentální funkce. Špatná činnost štítné žlázy způsobuje potíže s termoregulací organismu, problémy s trávením, zpomalené reflexy, potíže s řečí a zhoršenou paměť. Zvýšená potřeba jódu se objevuje u dospívající mládeže, těhotných a kojících žen. U rostoucího plodu ovlivňuje celkový růst a vývoj jednotlivých orgánů (mozek, pohlavní a mentální vývoj). Pokud se vyskytne nedostatek u dětí, může dojít k narušení jejich mentálního vývoje až ke vzniku kretenismu. Mezi zdroje jódu patří například višně a třešně, mořské ryby, kuchyňská sůl.