Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kokos

Vynikající potravina pro lidi s potravinovou intolerancí na mléko. Je velmi výživný, bohatý na vlákninu, vitamíny (B, E, C) a minerály (Fe, Ca, Mg, K a další). Surový kokos, díky tomu, že obsahuje triglyceridy středního řetězce, může pomoci i s úbytkem hmotnosti. Jde totiž o správný tuk, který je tělem okamžitě využit pro energii, a tím se neukládá jako tuková zásoba. Je přirozený zdroj rychlé energie, který pomáhá zlepšovat fyzický i atletický výkon. Díky svým antibakteriálním, antifungálním a antiparazitárním vlastnostem podporuje také imunitní systém. Vláknina v něm obsažená, zase pomáhá zlepšovat celkové trávení, zabraňuje výkyvům hladiny krevního cukru nebo snižuje krevní tlak. Kokos tedy funguje i jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, ale také jako prevence před rakovinou prostaty, prsu, i střev. Kokos může být využit v podobě kokosové vody, mléka či oleje.