Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kolagen

Popis: Bílkovina důležitá pro naše kosti, svaly, šlachy, vazy, kůži a chrupavku. Může pomoci udržovat proces opravy těla, posilovat krevní cévy a zlepšovat oběh v těle. Kolagen je také hlavní součástí růstu vlasů, jelikož bojuje proti volným radikálům, které mohou ovlivnit strukturu, růst a tloušťku vlasů. Kolagen celkově udržuje naše tělo pohromadě. Jeho množství ale přirozeně s věkem klesá, což vede k problémům s klouby a svaly, vrásčité kůži a křehkým kostem.

Kolagen můžeme znát i v jeho jiné podobě, jako tzv. hydrolyzovaný kolagen, který je podobný želatině, ale vlastnostmi se od ní liší. Tato forma je hodně bohatá na aminokyseliny a snadno se absorbuje, aby vytvářela stavební bloky nového kolagenu v těle. Obecně je kolagen považován za anti-stárnoucí látku. Pomáhá snižovat bolest a záněty kloubů a léči i degenerativní stavy jako je osteoartróza. Díky obsaženým aminokyselinám, může zlepšit i kvalitu spánku a bojovat proti úzkosti. Podílí se i na obnově střevní výstelky a tím pomáhá při léčbě střevních potíží jako je např. syndrom dráždivého střeva (IBS). Povzbuzuje svalovou hmotu k regeneraci a pomáhá sportovcům rychleji se zotavit ze sportovních zranění.  Využívá se i ke zvýšení hladiny energie a doplnění zdravých proteinů ve stravě.