Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

L-Karnitin

Popis: Aminokyselina L-Karnitin a její bioaktivní forma Acetyl-L-Karnitin se v těle vytváří z aminokyselin lysinu a methioninu, vitamínů C, B3, B6 a železa a je zapotřebí pro uvolňování energie z tuků. Přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, tzv. „buněčných elektráren“. Během dětství nebo v období se zvýšenou energetickou potřebou (např. těhotenství, kojení) může potřeba L-Karnitinu převyšovat množství, které tělo vyprodukuje. Z tohoto důvodu je L-Karnitin považován za „podmíněně esenciální“ živinu. Aplikace: vysoký cholesterol, svalová slabost, kontrola hmotnosti, zdravé srdce, angina pectoris, arytmie, městnavé srdeční selhání, zotavení po srdečním selhání, ztučnění jater, podpora funkce ledvin, Alzheimerova choroba, Downův syndrom, chronická obstrukční plicní nemoc, mužská neplodnost, sportovní výkonnost.

Doporučená forma v rámci doplňkové stravy: L-Karnitin je ve své volné formě nestabilní (hygroskopický),  velmi rychle pohlcuje vlhkost a degraduje. Proto je u volného L-Karnitinu nejčastěji využívána tekutá forma koncentrátů  s vysokým podílem stabilizátorů a syntetických složek. Dále ve formě prášku je pro stabilizaci používána chemická vazba na kyselinu vinnou, tzv. L-karnitin-L-tartrát. Ideálním řešením je tak použití bioaktivní formy tzv. Acetyl-L-Karnitinu ve formě kapslí, který jednoznačně doporučujeme.