Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Serin

Popis: L-serin je jedna z dalších neesenciálních aminokyselin, která je velmi důležitá pro správnou funkci mozku a centrálního nervového systému. Obecně je ale důležitá pro celkové zdraví, fyzické i psychické. Napomáhá produkci imunoglobulinů a protilátek pro silný imunitní systém a také pomáhá při vstřebávání kreatinu, který pomáhá vytvářet a udržovat všechny svaly v těle, včetně srdce. Právě kreatin je látkou, pravidelně užívanou sportovci, pro zvýšení odolnosti při tréninku. Podporuje také funkci DNA a RNA, podílí se na metabolismu tuků a mastných kyselin a je důležitý pro vznik další aminokyseliny, tryptofanu. Ten umožňuje sekreci hormonu serotoninu a ten má přímý vliv na regulaci nálady a emoční stability. Aby serin mohl být v těle syntetizován je zapotřebí přítomnost vitamínu B (B3, 5, 6) a kyseliny listové. Zajímavostí je také to, že poprvé byla tato aminokyselina izolována z bílkoviny, která je součástí hedvábí a následně byla potom podle něho pojmenována.