Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Listopadka zahradní (Chrysanthemum morifolium)

Ve staré Číně byly chryzantémy ceněny nejen pro svou krásu, ale používány i jako léčivé rostliny.  Květy, listy a stejně tak i kořeny sloužily k přípravě nálevů a odvarů upevňujících zdraví. Čaj má úžasné protizánětlivé účinky, které pomáhají svým chladivým účinkem snižovat otoky například po včelím bodnutí, alergické reakci či poškození svalu. Díky těmto účinkům je také využíván hojně při nachlazení a horečce. Čaj z této květiny je také považován za jednu z nejlepších metod léčby různých očních problémů. Zvyšuje například ostrost vidění, ale může pomoci i při ošetření onemocnění katarakty (šedého zákalu). Pravidelné užívání čaje přirozeně snižuje i hladinu cholesterolu, což je velmi užitečné pro pacienty s obezitou, srdcem a diabetem. Navíc zlepšuje i funkce kardiovaskulárního systému a pomáhá při čištění krve. Je i velmi dobrým zdrojem vitamínu B. Příznivé účinky má čaj i při vysokém tlaku a podpoře funkce jater.