Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Mango

Známé také jako král ovoce. Velmi bohaté na vitamíny (A, B, C, E), minerály (K, Fe) a antioxidanty zajišťující optimální zdraví. Je také výborným zdrojem pektinu, rozpustné vlákniny, která účinně přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a může pomoci i v prevenci rakoviny prostaty.  Celkově má mango příznivý vliv na oběhový systém a posiluje imunitní systém. Je tedy vhodnou volbou pro osoby mající problémy s ischemickou chorobou dolních končetin a srdce (infarkt myokardu, angina pectoris). I diabetici mohou toto ovoce ocenit, jelikož jeho konzumace snižuje hladinu glukózy v krvi. Mango je ale také výborným pomocníkem v případě, že potřebujeme zvýšit tělesnou váhu. Podílí se i na odstraňování poruch trávení a nadměrné kyselosti. Díky obsahu železa, konzumace manga pomáhá i lidem trpící anémií či těhotným ženám, kterým zajišťuje potřebnou denní dávku ve zdravé formě. Velice prospěšné je také pro zdraví očí, kdy doplňováním vitamínu A můžeme podporovat dobrý zrak a zároveň i předcházet problémům jako jsou suché oči či noční slepota. Právě díky vitamínu A se doporučuje konzumovat i při kožních problémech jako jsou ekzémy či suchá kůže.