Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Máta peprná (Mentha piperita), Máta klasnatá (Mentha spicata)

Popis: Máta patří mezi nejpoužívanější byliny a pěstuje se takřka na celém světě. Používá se především při léčbě všech druhů žaludečních potíží. Působí proti zvracení a křečím v žaludku, léčí koliky a choroby střev. Zvyšuje vylučování žluči a tlumí bolesti při žlučových kamenech. Zlepšuje trávení a potlačuje plynatost. Navíc posiluje nervovou soustavu, zlepšuje tělesnou kondici a díky afrodiziakálním účinkům pomáhá také při impotenci a frigiditě. Máta má také blahodárný vliv na zdraví ústní dutiny, tiší bolest zubů a dásní a zároveň osvěžuje dech. V některých kulturách se máta používá také k odhánění hmyzu.