Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

MCT olej

Popis: Nejzvláštnější doplněk stravy, díky kterému se dají více nabírat svaly (ochranou proteinů před jejich znehodnocením), spalovat tuk a zvyšovat výkon. Jde o tuk získávaný frakční destilací z palmového, palmojádrového a kokosového tuku. Získaný olej s obsahem mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem, je využíván organismem jiným způsobem než klasické tuky, nicméně je nenahrazuje.  Vstřebává se i při tělesné zátěži a ihned po vstřebání může být využit pro energetické účely. Další výhodou je, že se neukládá v podkoží. Studie také ukazují, že přínos tohoto oleje může spočívat i v ochraně našeho těla před virovými infekcemi, tudíž posiluje imunitní systém. Často je využíván při vytrvalostních výkonech, kdy pomáhá tělu spalovat tuky místo pálení glykogenu. MCT olej má také dvakrát vyšší energetickou hodnotu než sacharidy, proto je jeho užívání při dosahování výkonu účelnější. Také může být používán při redukčních dietách, kdy může pomoci organismu lépe spalovat podkožní tuk, ale zároveň je vhodný i pro jedince, kteří obtížně přibírají a potřebují váhu nabrat. Díky správnému uložení cukrů, může být užívání MCT oleje užitečné i pro diabetiky nebo pro osoby trpící Alzheimerovou nemocí.