Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Mrkev

Popis: Mrkev, zelenina známá zejména svým blahodárným účinkem na oči. Díky vysokému obsahu betakarotenu, který je v játrech přeměňován na vitamín A, může pomoci chránit před makulární degenerací (poškození sítnice) a senilními katarakty (stařecký zákal oční čočky). Mimoto, vitamín A svojí přeměnou na fialový pigment rhodopsin, pomáhá člověku s nočním viděním. Vysoká hladina betakarotenu působí také jako antioxidant a i díky tomu pomáhá mrkev zpomalovat stárnutí. Obecně díky vitamínu A a antioxidantům, mrkev podporuje zdravější pokožku. Chrání před poškozením sluncem, pigmenty, vráskám, akné i nerovnoměrnému tónu pleti. Dále bylo také zjištěno, že mrkev může pomoci předcházet rakovině plic, tlustého střeva nebo rakovině prsu. Pravidelná konzumace také potlačuje infekce a snižuje hladinu cholesterolu. Pomáhá i vyplavovat toxiny z těla. Studie se také zabývaly jejím vlivem na srdeční onemocnění a i zde bylo zjištěno, že vyšší obsah mrkve v dietě rizika tohoto onemocnění snižuje. Co je možná méně známé, blahodárný účinek mrkve na zuby a dásně. Mrkev pomáhá zuby nejen čistit ale i stimulovat dásně a navíc její minerály pomáhají zuby chránit před poškozením.