Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Oves (Avena sativa) /ovesné vločky

Oves je dobrým zdrojem postupně se uvolňující energie. Poskytuje mnoho minerálních látek (včetně poměrně vzácného křemíku) a také ovesné beta glukany, díky kterým má protizánětlivé účinky. Oves může pomáhat se zvýšením hladiny testosteronu u mužů. Některé odrůdy ovsa neobsahují lepek a jsou tak bezpečné i pro celiaky.

V lidovém léčitelství se oves používá k léčbě nervového vyčerpání, nespavosti a „slabosti“.

Čaj vyrobený z ovsa bylináři využívali při revmatických problémech a zadržování vody.

Oves byl často používán v lázních k léčbě nespavosti a úzkosti, stejně jako různých kožních problémů, včetně popálenin a ekzémů.

Využití ovsa souhrnně: úzkost, nervozita, nespavost, deprese, rekonvalescence, herpes, pásový opar, zdraví vlasů / kůže / nehtů, snížení cholesterolu. Přípravky z ovsa se také používají pro onemocnění a problémy s trávícím traktem, žlučníkem a ledvinami, při kardiovaskulárních potížích, zácpě, průjmu, únavě, revmatismu. Rovněž vykazuje afrodiziakální účinky.

Ovesné vločky obsahují velké množství vlákniny, která zajišťuje správnou funkci střev, pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu a působí jako prevence onemocnění srdce a cév.