Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Selen

Popis: Selen je v přírodě poměrně vzácně se vyskytující prvek, který lze nalézt ve stopovém množství v půdě, ve vodě a některých potravinách jako např. krabi, játra, ryby, drůbež, para ořechy a pšenice. I přesto, že všechny sloučeniny selenu jsou prudce jedovaté, hraje selen v lidském těle nezastupitelnou roli v metabolismu. Má velmi dobré antioxidační vlastnosti, které působí proti volným radikálům z okolního prostředí, a tím snižují možnost vzniku rakoviny. Velice dobře spolupracuje s vitamínem E, zejména v prevenci rakoviny (u mužů rakoviny prostaty), šedého zákalu a makulární degenerace. Podporuje zpracování a správné využití již spotřebovaných proteinů např. při růstu vlasů. Napomáhá k udržení správné funkce imunitního systému, podporuje funkci štítné žlázy a přispívá ke správné funkci srdeční činnosti. V těhotenství je nezbytný pro správný růst a vývoj plodu. Při užívání doplňků stravy obsahujících selen je nutné mít na paměti, že se selen vyskytuje v lidském těle v esenciálním množství. Dlouhodobá konzumace a nedodržování doporučené denní dávky tak může vést k předávkování, které se projevuje nevolností, ztrátou vlasů, bílými skvrnami na nehtech, únavou a podrážděností.