Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Shiitake (Lentinula edodes)

Shiitake houba má několik terapeutických účinků, jako jsou antioxidační a antimikrobiální vlastnosti, způsobené různorodostí obsažených složek.

Shiitake Lentinula edodes je vzhledem k probiotickým vlastnostem a poměrně vysoké nutriční hodnotě doporučována v mnoha zemích jako doplněk ke každodenní stravě. Houbě Shiitake jsou přisuzovány mnohé léčebné vlastnosti jak východní, tak západní medicínou. Působí například na snížení cholesterolu, snížení krevního tlaku, posilování imunitního systému, proti onemocněním včetně virových, proti nádorům a pro zlepšení funkce jater. Mnoho z přínosů pro zdraví shiitake způsobují látky, které tato houba produkuje: lentinan, eritadenin, L-ergothionein.