Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Sójový lecitin

Popis: Ačkoliv se nejedná o základní živinu, přináší konzumace sójového lecitinu řadu zdravotních výhod. Chrání buňky tím, že usnadňuje pohyb tuků, odpadů, živin a iontů uvnitř buněk a ven z buněk, přičemž udržuje jejich pevnou strukturu a tudíž pevný tvar. Urychluje rozklad tuků a v důsledku toho může zrychlovat metabolismus a přispívat tak k přirozenému hubnutí. Také pomáhá tuk rozpouštět, takže se nehromadí v tepnách. Snižuje hladinu LDL „špatného“ cholesterolu a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako je ateroskleróza. Cholin, hojně obsažený v sójovém lecitinu, může pomoci zlepšit kognitivní funkci, podpořit vývoj mozku a zlepšit zachování paměti, včetně možných zlepšení u Alzheimerovy choroby, demence, amnézie a další. Také může mít pozitivní účinek na játra tím, že pomáhá vyplavovat toxiny a zabraňuje hromadění tuků. Vhodný je také pro osoby držící bezlepkovou dietu, protože je vyroben ze sóji, za bezlepkový se považuje.