Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Uhličitan vápenatý

Vápenatá sůl, a dle studií relativně dobrý zdroj vápníku, který můžeme našemu tělu dodat v podobě doplňku stravy.  Užívá se také jako antacidum pro zmírnění příznaků poruchy trávení a pálení žáhy. Jelikož dostatečné množství vápníků je pro tělo velmi důležité, zejména pro naše kosti a zuby, je jeho doplňování v této podobě dobrou volbou a využívá se k prevenci osteoporózy. Také se uvádí, že samotný vápník může hrát důležitou roli v prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale není to zcela podloženo. Nicméně, jeho dodávání prostřednictvím uhličitanu vápenatého může působit alespoň ochranným účinkem před tímto typem nádorovitého onemocnění. Vápník ale také podporuje činnost veškerých svalů, včetně srdečního a může se podílet i na snížení krevního tlaku u hypertoniků, i to je důvod, proč ho pravidelně doplňovat. Osobám, které mají vyšší předpoklad pro nedostatek vápníku, například s laktózovou intolerancí, může uhličitan vápenatý pomoci obnovit optimální hladiny vápníku a předcházet jeho budoucím nedostatkům.