Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Ženšen nepravý (Panax pseudoginseng)

Rostlina s antibakteriálním, protizánětlivým a močopudným účinkem. Mnohdy je tento druh ženšenu využíván přímo na kůži pro svoje schopnosti zastavovat či zpomalovat krvácení. Lidé trpící častým krvácením z nosu, kteří vykašlávají či zvrací krev nebo mající krev v moči či stolici, z výše zmíněných důvodů, pomoc rostliny vyhledávají. Zároveň dokáže i rozšiřovat periferní cévy. Není tedy divu, že je používán k výrobě přípravků sloužících k léčbě koronárních a srdečních onemocnění, ale také jaterních onemocnění. Celkově stimuluje imunitní systém. Pro osoby mající problémy s vysokým cholesterolem, cukrem či krevním tlakem je také vhodnou volbou, protože je dokáže snižovat. Pomáhá také tlumit bolest např. bolest v krku a snižovat otok. Společně s dalšími bylinami může být používán k léčbě rakoviny prostaty.