Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1. Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2. Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3. Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu a chuť.
  4. 4. Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5. Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6. Upřednostňujeme seriózní značky investující do vývoje a složení před značkami zaměřenými na agresivní mass-marketing.
  7. 7. Upřednostňujeme značky/výrobce, které podporují zdravý a etický životní styl

Nootropika jako prostředky pro neurohacking, díl 8. – Kyselina alfa-lipoová

Kyselina alfa-lipoová (ALA) je jedinečný antioxidant díky rozpustnosti ve vodě i tucích. Dokáže díky tomu účinkovat ve všech částech lidských buněk. Čím více ALA tak máte ve svém těle, tím výraznějších antioxidačních benefitů můžete dosáhnout. ALA je přitom v malém objemu produkována přímo v organismu člověka, další množství lze samozřejmě získat ze stravy – špenátu, zelí, brokolice, hovězího masa, vnitřností a také doplňků stravy.

ALA pomáhá obnovovat zásoby ostatních antioxidantů jako jsou vitamíny C a E, glutathion nebo koenzym Q10. Ty tak mohou být buňkami opakovaně využívány v boji proti poškození volnými radikály. Dalšími z ceněných účinků ALA je zvyšování hladiny energie v buňkách, snižování zánětu a podpora vyplavování těžkých kovů z organismu.

ALA také pomáhá zvyšovat inzulínovou senzitivitu, čímž snižuje riziko rozvoje diabetu. Preventivně působí proti rozvoji metabolického syndromu, který je spojen s nadváhou, kardiovaskulárními chorobami a cukrovkou.

Co se týká působení v mozku, kyselina alfa-lipoová zvyšuje produkci neurotransmiteru acetylcholinu. Zároveň zvyšuje příjem glukózy v mozkových buňkách a poskytuje tak podporu mentální energie. Na účinky související s fungováním mozku se blíže podíváme níže.

Benefity kyseliny alfa-lipoové

Produkce acetylcholinu

Neurotransmiter acetylcholin je klíčovou látkou spojenou s pamětí a učením. Nízké hladiny acetylcholinu bývají spojovány s neurodegenerativními chorobami, což vede k přesvědčení, že látky, které podporují produkci acetylcholinu, také dlouhodobě podporují správné kognitivní funkce. Kyselina alfa-lipoová zlepšuje produkci tím, že aktivuje cholin acetyltransferázu, enzym zodpovědný za syntézu acetylcholinu. ALA navíc v mozku zvyšuje příjem glukózy, což zároveň zajišťuje větší množství acetyl-CoA důležitého pro syntézu acetylcholinu.

Neuroprotektivní účinky

ALA je výborným prostředkem k ochraně a zachování kognitivních funkcí ve stavech, kdy může docházet k jejich snížení, jako je např. stáří, mrtvice, traumatické poranění mozku apod. Antioxidační kapacita ALA s sebou může nést výhody bojující proti stárnutí a neurodegenerativním procesům.

Některé výzkumy naznačují, že kyselina alfa-lipoová má pozitivní vliv na metabolismus, ale tyto výsledky nejsou úplně prokazatelné. Zdá se však, že v kombinaci s acetyl-L-karnitinem, může podporovat funkci mitochondrií a tím zlepšovat energetické hladiny. Tato synergická kombinace tak může poskytovat neuroprotektivní účinky prostřednictvím řady biomechanismů včetně antioxidační, protizánětlivé a energetické regulace. [1]

Zajímavé účinky by mohla mít kyselina alfa-lipoová také v kombinaci s omega-3 mastnými kyselinami. Studie zkoumala vliv ALA, omega-3 a jejich kombinace na biomarkery oxidativního stresu a kognitivní výkonnost u pacientů s Alzheimerovou chorobou. Oproti samostatnému užívání jednotlivých látek ukázala kombinace ALA a omega-3 nejlepší výsledky při ochraně proti kognitivnímu a funkčnímu zhoršení během 12měsíčního sledovaného období. [2]

Buněčná energie

Buněčná energie je důležitá pro každý proces, který se v těle odehrává. Je tedy nezbytná pro pohyb svalů, hojení ran, produkci nových buněk a v neposlední řadě i pro myšlení a mozkové funkce. ALA je důležitým kofaktorem dvou klíčových enzymatických reakcí v rámci Krebsova cyklu, což je proces produkce buněčné energie.

Zjednodušeně řečeno, bez kyseliny alfa-lipoové není možná produkce buněčné energie a bez té se neobejdou žádné procesy v lidském organismu. [3]

Užívání

Pozitivní klinické výsledky jsou zpravidla reportovány při dávce 600 mg denně. Dostupné informace naznačují, že ALA může fungovat synergicky s dalšími neuroprotektivními antioxidanty a protizánětlivými látkami jako kurkumin, EGCG nebo omega-3 mastné kyseliny.

Nežádoucí účinky jsou při užívání ALA velmi vzácné. V ojedinělých případech mohou zahrnovat průjem, únavu, nespavost nebo podráždění kůže. ALA může snížit hladinu cukru v krvi a ovlivňovat hladinu hormonů štítné žlázy. Pokud tedy máte cukrovku nebo se léčíte se štítnou žlázou, konzultujte její užívání se svým lékařem. Užívání ALA může také snižovat hladinu vitaminu B1 (thiamin). To může být nebezpečné například pro alkoholiky nebo osoby trpící podvýživou. Tito jedinci by při užívání ALA měli suplementovat také vitamin B1.

Závěrem

Kyselina alfa-lipoová má dozajista zajímavé nootropní a neuroprotektivní účiny. Tělo si ji umí vytvořit i samo, ale pro požadované účinky je potřeba ji přijímat i ze stravy nebo doplňků výživy. ALA pomáhá regenerovat antioxidanty, které vaše tělo spotřebovává při boji proti volným radikálům. Je důležitá také při produkci neurotransmiteru acetylcholinu, který je klíčový pro kognitivní funkce včetně paměti, učení a soustředění. Pokud se rozhodnete ALA vyzkoušet, doporučujeme užívat cca 600 mg denně.

Autor článku: Mgr. Tomáš Pavelek

Reference:

  1. Soczynska JK, Kennedy SH, Chow CS, Woldeyohannes HO, Konarski JZ, McIntyre RS. Acetyl-L-carnitine and alpha-lipoic acid: possible neurotherapeutic agents for mood disorders? Expert Opin Investig Drugs. 2008 Jun;17(6):827-43.
  2. Shinto L, Quinn J, Montine T, Dodge HH, Woodward W, Baldauf-Wagner S, Waichunas D, Bumgarner L, Bourdette D, Silbert L, Kaye J. A randomized placebo-controlled pilot trial of omega-3 fatty acids and alpha lipoic acid in Alzheimer’s disease. J Alzheimers Dis. 2014;38(1):111-20.
  3. Berg J.M., Tymoczko J.L., Stryer L. “The Citric Acid Cycle Oxidizes Two-Carbon Units” Biochemistry. 5th Edition WH Freeman, New York; 2002