Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Bacillus coagulans

Popis: Bakterie inhibující růst patogenních mikroorganismů v zažívacím traktu, což přispívá k léčbě onemocnění, jako je průjem a zácpa. Může pomoci obnovit rovnováhu střevní mikroflóry po jejím narušení. Také je využívána k prevenci respiračních infekcí, rakoviny, pro budování imunitního systému a snížení zánětu (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida). Výsledky studie zabývající se podáním tohoto probiotika společně s proteiny prokázaly tendenci ke snížení indexů poškození svalů, zlepšení regenerace a udržení fyzické výkonnosti po náročném cvičení. Bacillus coagulans patří mezi prospěšné bakterie tzv. probiotika (životaschopné mikroorganismy, které příznivě ovlivňují zdraví hostitele při požití). Díky své schopnosti produkovat výtrusy (spory), je Bacillus coagulans známý také jako Lactobacillus sporogenes. Produkuje kyselinu mléčnou ve střevě a také antibakteriální látku zvanou coagulin. Tato bakterie je schopna přežít tvrdé, kyselé podmínky gastrointestinálního traktu a kolonizovat střevo při orálním podání. Některé studie doporučují těhotným a kojícím ženám užívání Bacillus coagulans po konzultaci s lékařem.