Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Fenylalanin

Popis: Jde o esenciální aminokyselinu. Jedinou formu fenylalaninu obsaženou v proteinech je L-forma. Mezi hlavní zdroje patří maso, ryby, vejce, sýr a mléko, ale také sójové boby. Pro sportovce je důležitá informace, že jde o aminokyselinu, která podporuje spalování tuků. Tento doplněk je užíván na lačno, ideálně opět před vytrvalostním nebo intervalovým tréninkem. Účinky L-fenylalaninu jsou spojovány také se zvýšenou produkcí některých neurotransmiterů mozku, jako je serotonin a norepinefrin, které mohou mít pozitivní účinek při léčbě depresí. Mimo to, právě zvýšená produkce norepinefrinu v mozku, vede k upřednostňování využívání tuků jako zdroj energie před sacharidy. Dále zpomaluje proces mentálního stárnutí a zlepšuje náladu. Také zlepšuje schopnost učení a zapamatování si, může působit stimulačně, čímž obohatí intenzitu tréninku u sportovců. Ve formě L-DOPA (dihydroxyfenylalanin) je společně s dopaminem důležitou látkou při léčbě a prevenci Parkinsonovy nemoci. Pozitivně působí i při léčbě pigmentačních poruch jako je vitiligo (světlé skvrny na kůži nepravidelných tvarů).