Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Histidin

Popis: Jedná se o podmíněně esenciální aminokyselinu, tělo dospělého člověka si ji dokáže vyrobit, ale tělo dítěte a dospívajících dětí ji potřebuje doplňovat pro správný růst. Je prekurzorem (výchozí látkou) histaminu, který hraje důležitou roli při alergiích, ale také například při výrobě žaludečních šťáv potřebných pro normální trávení. Společně s vitamínem B3 (niacinem) a B6 (pyridoxinem) může histidin zvyšovat sexuální potěšení, právě zvýšením hladiny histaminu v těle. Výzkumy také ukazují, že může chránit před poškozením radioaktivním zářením a odstraňovat těžké kovy ze systému. Prokazatelně má účinek na centrální nervový systém, tvorbou ochranné myelinové pochvy, což může být užitečné při léčbě degenerativních poruch jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Tato aminokyselina je také hlavním stavebním kamenem hemoglobinu, a proto hraje ústřední roli v potlačení anémie. Právě syntézou červených a bílých krvinek ovlivňuje imunitní systém.