Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kyselina asparagová

Popis: Neesenciální aminokyselina, také známá jako L-aspartát, která se jako další podílí na správné činnosti nervové soustavy. Ovlivňuje ale také činnost metabolismu jater. Důležitou roli hraje i v cyklu kyseliny citronové nebo v Krebsově cyklu, během kterého jsou syntetizovány další aminokyseliny a biochemikálie jako asparagin, arginin, lysin, methionin, threonin a isoleucin. Pomáhá při léčbě chronické únavy a deprese. Je velmi důležitá při produkci energie, podílí se totiž na přenosu molekul NADH (který je využit k tvorbě pohotovostní energie ATP)  na mitochondrie.  Některé studie prokazují, že tato kyselina posiluje vytrvalost u sportovců. Dále odstraňuje nadbytečné toxiny z buněk, podporuje činnost imunitního systému a tvorbu imunoglobulinů a pomáhá při transportu minerálů potřebných k vytvoření zdravé RNA a DNA do buněk.