Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Kyselina glutamová

Popis: Neesenciální aminokyselina, která je v těle metabolizována většinou v mozku. Je nezbytným neurotransmiterem, který je pro normální a zdravou funkci mozku potřebný.  Je to v podstatě palivo pro mozek. Kromě toho, že zajišťuje přímý zdroj energie pro fungování mozku, pomáhá stimulovat učení, bdělost, dlouhodobou paměť a další kognitivní (poznávací) funkce. Také je velmi důležitá při léčení stavů, jako jsou bipolární poruchy, schizofrenie, deprese, úzkost a jiné poruchy související s náladou. Je také nezbytná pro syntézu glutathionu, jednoho z nejefektivnějších antioxidantů v těle, čímž chrání imunitní systém. Dále odstraňuje toxický amoniak z těla, který vzniká jako metabolický odpad při konverzi na glutamin. Podporuje růst a funkci svalů a zvyšuje sportovní vytrvalost. Právě díky těmto vlastnostem je mnoha sportovci využívána. Dále je důležitá při ochraně srdečního svalu a při podpoře zdravé prostaty u mužů.