Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Prolin

Popis: Jde o neesenciální aminokyselinu, kterou tělo dokáže samo vytvořit, konkrétně z kyseliny glutamové. Je potřebná pro produkci kolagenu a chrupavky. Právě kolagen pomáhá léčit chrupavku a tlumit klouby a obratle. Z tohoto důvodu je doplňování prolinu prospěšné pro léčbu stavů, jako je osteoartritida nebo chronická bolest zad. Tato aminokyselina je velmi podstatná pro vývoj a udržení zdravé kůže a pojivových tkání, zejména v místě traumatického poškození tkáně.  Zlepšuje strukturu kůže a vytváří nové buňky. Prolin je ale také důležitý k udržení svalové tkáně, proto je vyhledáván sportovci, kteří velmi tvrdě a pravidelně trénují, aby se vyhnuli ztrátám svalové hmoty. Dále odborníci také uvádějí, že prolin je prospěšný při léčbě aterosklerózy, cévy jsou tedy pružnější a pevnější. Kromě toho pomáhá posilovat i srdeční sval. Tato aminokyselina je někdy také označována jako iminokyselina, protože jako jediná nemá volnou aminoskupinu, ale postranní řetězec v podobě cyklu.