Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Threonin

Popis: Jedná se o esenciální aminokyselinu, která je důležitá pro regulaci proteinové rovnováhy v těle. Pomáhá s tvorbou protilátek a tím posiluje imunitní systém. Threonin je využíván k léčbě různých poruch nervového systému, včetně roztroušené sklerózy, amyotrofické laterální sklerózy (Lou Gehrigova choroba – onemocnění mozku) nebo spinální spasticity (zvýšené svalové napětí). Může pomoci také v boji proti depresi. Dále je nezbytný pro tvorbu glycinu a serinu, dvou aminokyselin, které jsou potřebné pro tvorbu kolagenu, svalové tkáně a elastinu, což je podstatné nejen pro sportovce. Pomáhá urychlovat hojení ran a zotavení z poranění tím, že pomáhá budovat silné kosti. Podporuje trávící, jaterní a kardiovaskulární funkci a také centrální nervový sytém. Vyšší koncentraci této aminokyseliny můžeme najít v rybách, mase, masných a mléčných výrobcích, vejcích, banánech nebo mrkvi.