Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Tyrosin

Popis: Tyrosin se řadí k neesenciálním aminokyselinám, protože si ji tělo dokáže samo vyrobit, konkrétně z aminokyseliny fenylalaninu. Je to pro tělo velmi důležitá aminokyselina, protože je prekurzorem (výchozí látkou) pro syntézu neurotransmiterů, noradrenalinu a dopaminu, tím v podstatě zajišťuje stimulaci centrálního nervového systému. Hraje důležitou roli v odolnosti vůči stresu. Také je prekurzorem melaninu, odpovědného za ochranu kůže před škodlivým UV zářením. Řadí se mezi silné antioxidanty, neutralizuje a odklízí volné radikály. Uvádí se i schopnost stimulovat růstový hormon. L-tyrosin se podílí na řadě životních funkcí (např. nadledvin a hypofýzy), proto se tělo snaží řídit a vyvážit jeho hladinu v závislosti na životních podmínkách jednotlivce. Může snižovat depresi, poruchy nálady, Parkinsonovu nemoc a v některých případech i Alzheimerovu chorobu.  Pomáhá také při léčbě fenylketonurie nebo při odvykání alkoholu a kokainu. Tyrosin může mít také pozitivní vliv při vytváření silných svalů. Sportovci je tedy, pro svoje vlastnosti, často využíván při tréninku, před vzpíráním a cvičením, popisuje se, že zvyšuje odolnost a snižuje příznaky vyčerpání.