Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Lactobacillus Rhamnosus

Popis: Lactobacillus Rhamnosus patří mezi probiotické bakterie, které podporují dobrý stav střevní mikroflóry. Používají se např. při výrobě jogurtů nebo některých druhů sýrů. Brání přemnožení škodlivých bakterií ve střevech, pomáhají při průjmech (i jako prevence při cestování) a obnovují střevní mikroflóru po léčbě antibiotiky. Podporují celkovou imunitu organismu a chrání je proti infekcím. Používají se při léčbě infekcí močových cest a mají protizánětlivé účinky. Mohou potlačovat některé alergické reakce a dokonce dokážou bojovat se stresem tím, že v mozku snižují hladinu stresových hormonů.