Encyklopedie A-Z

Ř Š Ž Č A B C
D E F G H CH I
J K L M N O P
Q R S T U V W
X Y Z
Filozofie

 /

Kodex aliance
  1. 1Na prvním místě je pro nás vždy zákazník a jeho informovanost, upřednostňujeme otevřený, etický přístup, se zaměřením na kvalitu a možnost přímé komunikace.
  2. 2Upřednostňujeme zboží s jasným původem a seriózní historií značky.
  3. 3Upřednostňujeme složení a funkčnost produktů před jednostranným zaměřením na cenu, množství a chuť.
  4. 4Upřednostňujeme maximální čistotu, jasný původ a ověřenou formu použitých surovin.
  5. 5Upřednostňujeme produkty (kapsle, tobolky, instantní a tekuté formy) s minimalizovaným obsahem balastních aditiv, pojiv a umělých sladidel.
  6. 6V kategorii produktů živočišného původu, upřednostňujeme produkty evropského původu, které obsahují suroviny vyráběné v souladu s evropskými normami.
  7. 7Upřednostňujeme privátní/nezávislé značky před korporátními značkami zaměřenými na mass-marketing.
  8. 8Upřednostňujeme takové značky/výrobce, kteří přispívají ke zvýšení kvality a čistoty životního prostředí.

Lucuma (Pouteria lucuma)

Popis: Lucuma je peruánské subtropické, výživné ovoce podobající se avokádu, dříve známé jako ,,zlato Inků”. Obsahuje draslík, železo, zinek, vápník, fosfor, omega kyseliny, sacharidy, bílkoviny a vitaminy skupiny B (B3). Nedávný výzkum ukázal možný vliv na zdraví kůže, hladinu cukru v krvi, kardiovaskulární systém a hojení ran. Také má vysoký obsah antioxidantů a vlákniny, čímž přispívá ke správnému fungování organismu. Stimuluje imunitní systém a má protizánětlivé účinky. Mimo to podporuje psychickou odolnost a působí proti depresím. Dále pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, zmírňovat příznaky únavy a podporovat buněčnou regeneraci. Lucuma je také vhodná pro vegetariány a využívá se i jako potrava pro výživu mozku.